Agencja Celna Poznań

Agencja Celna Poznań 

Działalność importowa i eksportowa przedsiębiorstw – niezależnie od branży prowadzonej aktywności biznesowej – to dla przedsiębiorcy wiele wyzwań. Oprócz bariery językowej czy komunikacyjnej należy sprostać również wymogom w zakresie dokumentacji celnej. Aby można było skupić się w pełni na rozwijaniu skali działalności biznesowej (tzn. pozyskiwaniu nowych kontrahentów) warto powierzyć prowadzenie dokumentacji celnej doświadczonym profesjonalistom w tym zakresie. Gdzie możesz ich znaleźć? Świetnym rozwiązaniem w tym zakresie jest nasza Agencja Celna DORTRANS z siedzibą w Poznaniu.

Agencje Celne Poznań – kiedy skorzystanie ze wsparcia agencji jest niezbędne?

Skorzystanie z pomocy agencji celnej w Poznaniu to dobre rozwiązanie dla wszystkich tych przedsiębiorców, którzy w ramach swojej działalności biznesowej wywożą lub sprowadzają towary spoza terenu Unii Europejskiej. Taki stan rzeczy wynika stąd, że choć jesteśmy przyzwyczajeni do braku barier w przepływie:

 • towarów,
 • usług,
 • kapitału,

pomiędzy krajami członkowskimi UE, to sytuacja przedstawia się w przypadku handlu z firmami działającymi poza strukturami UE. Może być wówczas konieczne opłacenie różnego rodzaju opłat i taryf, w tym między innymi ceł. Aby uniknąć błędów w tym zakresie, warto wybrać rozwiązanie coraz popularniejsze w ostatnich latach – jest nim profesjonalna Agencja Celna Dortrans! 

Agencja Celna w Poznaniu, czyli idealny sposób na oszczędność czasu oraz pieniędzy

Skorzystanie ze specjalistycznego wsparcia sprawia, że przedsiębiorcy są w stanie oszczędzić wiele – a ponieważ w biznesie sprawdza się przysłowie „czas to pieniądz”, to taka decyzja przekłada się pośrednio również na korzyści stricte finansowe.

Zamiast poświęcać czas na analizę zawiłych, skomplikowanych przepisów wchodzących w skład ustawodawstwa celnego, zdecydowanie lepszym pomysłem jest scedowanie tego żmudnego obowiązku w ręce doświadczonych pracowników. Zajmą się oni wszystkimi niezbędnymi czynności takimi jak między innymi:

 • organizacja odpraw celnych Poznań,
 • sprawdzanie poprawności dokumentów w transporcie międzynarodowym Poznań.

Agencja Celna – w rozwiązaniu jakich problemów Ci pomożemy?

Jeśli masz do czynienia z dokumentacją celną, zastanawiasz się zapewne, jakimi rodzajami spraw zajmuje się nasza agencja celna? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie bardzo dobrą odpowiedź – wykonujemy wszystkie rodzaje zadań, które są istotne w celu prawidłowego obliczenia wysokości zobowiązania celnego należnego do zapłaty.

Przykładowo, w zakresie naszej oferty znajdują się takie specjalistyczne usług jak między innymi:

 • wysyłka dokumentów (między innymi w wersji elektronicznej) Klienta do instytucji państwowych. Dzięki temu rozwiązaniu nie musisz już obawiać się o awarie systemów informatycznych czy wielogodzinne oczekiwanie w kolejkach;
 • regularne przygotowywanie okresowych (comiesięcznych) rozliczeń związanych z importem oraz eksportem towarów;
 • sprawdzanie poprawności dokumentacji rozliczeniowej dostarczonej przez Klienta;
 • organizacja odpraw celnych;
 • reprezentacja Klienta w kontaktach z organami państwowymi (np. z Graniczną Kontrolą Sanitarną, Urzędem Celnym czy Krajową Administracją Skarbową);
 • bieżące doradztwo;
 • sporządzanie deklaracji, w tym między innymi: Intrastat;
 • przygotowywanie międzynarodowych listów przewozowych CMR;oraz wiele innych. Skontaktuj się z naszą agencją celną DORTRANS z siedzibą w Poznaniu, by poznać pełen wachlarz usług. Jesteśmy dostępni dla Państwa pod mailem: ac@dortrans.pl oraz numerem telefonu: +48 61 8499 299.

Agencja celna Poznań – cennik 

Jakie są koszty związane z korzystaniem ze specjalistycznego doradztwa oferowanego przez agencję celną w Poznaniu? Nie ma jednoznacznej, uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. To, jakie będą opłaty za merytoryczne wsparcie udzielone przez specjalistów zajmujących się prawem celnym, jest uzależnione od indywidualnych potrzeb każdego Klienta, skali prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, trudności w naliczaniu stawek celnych oraz wielu innych czynników.