magazynowanie-1000x500

Magazynowanie i systemy magazynowe Poznań

W DORTRANS dysponujemy własną powierzchnią magazynową w Poznaniu. Lokalizacja obok urzędu celnego, blisko lotniska, niedaleko węzła komunikacyjnego drogi szybkiego ruchu krajowej 2 (Poznań, Świecko) z drogą ekspresową S11, pozwala na optymalizację kosztów i czasów dostaw do odbiorców. Pomieszczenia magazynowe w Poznaniu są ogrzewane i w pełni dostosowane do składowania towarów. Towar przez 24h pozostaje pod nadzorem ochrony i systemów elektronicznych. Nasze magazyny w Poznaniu posiadają atest sanepidu do przechowywania artykułów żywnościowych. Całkowita powierzchnia magazynowa (ponad 2.000 metrów kwadratowych) gwarantuje naszym partnerom brak problemów związanych ze znalezieniem powierzchni magazynowej. Na zlecenie klienta możemy również prowadzić magazyn celny, włącznie z jego administracją.

Outsourcing logistyki, pomaga naszym partnerom zmniejszyć koszty prowadzenia własnych magazynów. Potrafimy dostosować się programistycznie i analitycznie do potrzeb partnerów. Chętnie wdrażamy nowe projekty w istniejące struktury. Wykonywane przez nas raporty dostarczają narzędzi do śledzenia stanów magazynowych i lepszego zarządzania zapasami. System magazynowy zapewnia pełną identyfikowalność towarów w oparciu o kod kreskowy EAN. Zapewniamy wymianę informacji online. Każdy klient jest obsługiwany przez dedykowanego pracownika. Wśród naszych klientów są: sieci, lokalni i międzynarodowi producenci. Towar przed dostawą jest kontrolowany wg wymagań klienta. Załadunek i rozładunek jest monitorowany systemem kamer. System GPS pomaga śledzić drogę towaru do odbiorcy końcowego. W naszym magazynie w Poznaniu świadczymy usługi:

ladbeczki

 • odbiór towaru
 • załadunek i rozładunek
 • składowanie
 • paletyzacja /również na palety fumigowane
 • foliowanie
 • bandowanie przesyłek
 • przepakowywanie
 • zarządzanie zwrotami
 • insertowanie
 • etykietowanie
 • konsolidacja ładunków
 • dystrybucja
 • zarządzanie i prowadzenie dokumentacji dla klienta

Magazynowanie towarów Poznań – lokalizacja powierzchni magazynowej

Magazyny zlokalizowane są w zachodniej części Poznania, zaledwie 15 km od centrum. Niedaleko znajduje się autostrada A2, która połączy Berlin z Moskwą, prowadząc przez Łódź i Warszawę, droga krajowa nr 5 prowadząca do Wrocławia, jak i w kierunku Pomorza. Budynek znajduje się w bliskiej odległości od Urzędu Celnego. Powierzchnie magazynów liczą łącznie 1400 m2.

Zalety współpracy w zakresie magazynowania towarów Poznań:

 • bardzo duży plac manewrowy
 • parking dla samochodów ciężarowych
 • zadaszona rampa
 • dozór 24-godzinny /monitoring placu, całodobowa ochrona, kontrola wjazdu i wyjazdu pojazdów
 • bezpośredni monitoring magazynu wspomagany siecią alarmową /system PPOŻ
 • wykwalifikowany personel oraz nowoczesny sprzęt do obsługi magazynu są do dyspozycji dwanaście godzin na dobę.

  Magazynowanie towarów w Poznaniu i okolicach

  Magazynowanie towarów to ułożony w logiczną całość zbiór zadań realizowanych w łańcuchu dostaw-proces przyjmowania, składowania, przygotowania zamówień oraz wysyłki materiałów. W każdym wymienionym wcześniej procesie wyróżniamy operacje logistyczne np. rozładunek samochodów ciężarowych czy sortowanie. Magazynowanie jest podstawowym elementem przepływu towarów pomiędzy poszczególnymi ogniwami gospodarki. Każde przedsiębiorstwo poszukuje najbardziej wydajnych i ekonomicznie popartych rozwiązań.

  4 główne fazy magazynowania towarów

  Pierwszą z nich jest przyjęcie towaru – wewnętrzne lub zewnętrzne. Każde przyjęcie towaru powinno być potwierdzone dokumentem odbioru. Na tym etapie najczęściej realizowane są takie operacje jak: rozładunek, kontrola towaru oraz transport do strefy składowania.

  Następną fazą magazynowania jest składowanie, które uzależnione jest od posiadanego wyposażenia technicznego. Możemy wyróżnić składowanie rzędowe oraz blokowe. Operacje jakie nam towarzyszą to załadowanie i rozładowanie regałów lub przechowywanie w odpowiednich warunkach. Kolejnym etapem jest kompletacja, która może być zrealizowana w strefie składowania lub w specjalnie wydzielonej przestrzeni – w strefie kompletacji. Może odbywać się według dwóch metod: człowiek do towaru lub towar do człowieka. Najważniejsze operacje realizowane w tym obszarze to kontrola wydania oraz załadunek. Ostatnią fazą jest wydawanie, które również może być wewnętrzne lub zewnętrzne. Jest to faza, w której towar opuszcza fizycznie magazyn.

  Wyposażenie magazynów w Poznaniu

  Magazyny to pomieszczenia, w których chcemy pomieścić jak najwięcej towarów. Magazynowanie to sztuka maksymalnego wykorzystania przestrzeni w celach przechowania ogromnych ilości towarów. W tym celu wykorzystywane są różnego rodzaju regały oraz zamykane szafy. Podczas przechowywania produktów charakteryzujących się większymi gabarytami wykorzystywane są stojaki. Wyposażenie znajdujące się w magazynach wykonane jest z wysokogatunkowej stali, ponieważ często muszą sprostać dużym obciążeniom. W każdym magazynie znajdziesz również drewniane palety. W razie przechowywania materiałów sypkich lub płynnych stosuje się beczki. Podczas pracy w magazynie wykorzystywane są również różnorodne wózki, które służą do transportu towarów. Do większych przestrzeni magazynowych używa się wózków widłowych napędzanych silnikiem spalinowym. Do krótkich dystansów wykorzystuje się wózek ręczny, potocznie nazywany paleciakiem. Oprócz podstawowego wyposażenia magazynu często wykorzystuje się również specjalistyczny sprzęt. W zależności od wymagań mogą to być chłodnie, silosy lub zamknięte zbiorniki podziemne.

  Każde przedsiębiorstwo poszukuje najbardziej wydajnych i ekonomicznie popartych rozwiązań. Podczas magazynowania towarów bardzo ważne jest zapewnienie odpowiednich warunków do przechowywania i transportu materiałów. Kluczowe znaczenie ma również czas realizacji poszczególnych zadań oraz koszty jakie musi ponieść przedsiębiorstwo za magazynowanie jednostki ładunkowej. Maszyny i urządzenia, które są najczęściej wykorzystywane w tym procesie to regały magazynowe i wózki widłowe.