o-firmie4

Zaufany partner w transporcie międzynarodowym i krajowym

Firma Dortrans powstała w 1994 roku, w jej skład weszli byli pracownicy targowej firmy spedycyjnej Europol. W początkowym okresie firma prowadziła działalność usługową jako Agencja Celna i Spedycja. Dla potrzeb klientów w 1995 roku powstał dział transportu zajmujący się przewozami towarów o masie do 1,5 tony. Wskutek dobrego zarządzania, w krótkim czasie firma dołączyła do grona największych firm świadczących usługi Agencji Celnej w Wielkopolsce. Otwarto drugi oddział w Poznaniu. Dla wygody klientów otwarto również biuro spedycyjne na terenie portu lotniczego. W celu zapewnienia kompleksowej obsługi największego wówczas klienta,otwarto oddział na Śląsku.

Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej i zniesienie granic wymusiło zmiany wstrukturze firmy. Przestał istnieć oddział śląski oraz biuro na terenie portu lotniczego. W zamian powstał nowy dział spedycji i transportu zajmujący się pojazdami o ładowności 24t. Usługi agencji celnej poszerzono o obsługę Intrastatu. Trafność decyzji potwierdził dynamiczny wzrost obrotów firmy. Rosnące zapotrzebowanie na transport towarów spowodowało poszerzenie taboru samochodowego.
W międzyczasie firma zmieniła formę prawną stając się spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Obecnie Dortrans Sp. z o.o. jest prężnie rozwijającą się średniej wielkości firmą transportową z nowoczesnym taborem samochodowym oraz wykształconą kadrą pracowniczą. Firma posiada certyfikat ISO 9001 oraz status upoważnionego przedsiębiorcy AEO.

DORTRANS dzisiaj:

  • dwa biura z magazynami
  • flota nowoczesnych zestawów samochodowych 24 tonowych
  • flota samochodów dostawczych o ładowności od 0,7 do 3,5 tony
  • ok. 100 współpracujących przewoźników
  • ok. 300 stałych kontrahentów
  • stałe trasy przewozu towarów: Polska – Niemcy, Polska-Hiszpania
  • system dystrybucji krajowych przesyłek drobnicowych
  • usługowy magazyn konsolidacyjny

Intrastat

Deklaracje Intrastat zostały wprowadzone w Polsce wraz z wstąpieniem naszego kraju do Unii Europejskiej. Dokument ten służy do sporządzania statystyki handlu towarami pomiędzy państwami członkowskimi UE.

Czytaj więcej

Magazynowanie

Dysponujemy własną i wynajętą powierzchnią magazynową w Poznaniu. Lokalizacja obok urzędu celnego, blisko lotniska, niedaleko węzła komunikacyjnego drogi szybkiego ruchu krajowej 2

Czytaj więcej

Agencja celna

Agencja celna to obowiązkowy przystanek przy imporcie i eksporcie towarów i wiąże się z koniecznością wykonania żmudnej “papierkowej roboty”. Chętnie wyręczymy Państwa w dopełnieniu tego obowiązku.

Czytaj więcej

Transport krajowy

Do naszych najważniejszych atutów zaliczamy, szybkość działania oraz atrakcyjne ceny. Realizujemy przewozy całopojazdowe, częściowe i drobnicowe na terenie całego kraju.

Czytaj więcej

Transport ADR

Transport ADR to propozycja dla wszystkich z Państwa, którzy w działalności przedsiębiorstwa wykorzystują materiały niebezpieczne. Bezpieczeństwo przewozu jest dla nas priorytetem.

Czytaj więcej

Transport drogowy

Transport drogowy jest usługą, z której przedsiębiorstwo Dortrans jest znane już od ponad dwudziestu lat, czyli od początku swojej działalności. Doświadczenie zdobyte przez ten okres, w zakresie międzynarodowego transportu towarów, zaowocowało gronem stałych, zadowolonych z wysokiej jakości usług klientów.

Czytaj więcej